Blog 38. Zahradní domek Belmont je kvalitní praktický svým dělením vnitřní stavby.


Zahradní domky s pultovou střechou Belmont
Zahradní domky s pultovou střechou Belmont

Belmot 1 - 380 půdorys domku
Belmot 1 – 380 půdorys domku

Zahradní domek Belmont s pultovou střechou se vyrábí ve dvou rozměrech.


Zahradní domek Belmont 1 je vyroben s 28mm masivu smrkového dřeva a jeho celkový rozměr je 30x250cm. Chatka je o celkové rozloze 9m2.

Zahradní domek jsme pro Vás naprojektovali se dvěma oddělenými místnostmi. Větší místnost o rozměru 6 m2m je určena k odpočinku a k relaxaci.

Menší místnost zahradní chatky je určena jako sklad k odkládání například zahradního nářadí. Je o rozměru 3 m2

Celkově máte tedy k dispozici 9m2. Belmont 1 je vyroben z 28mm severského smrku.

Zahradní chatka Belmont 2 v 34mm provedení

Zahradní chatku Belmont 2 Vám nabízíme v 34mm provedení. Je větší a průtrannější než menší verze chatky Belmont 1. I použitý materiál na stěny je o 6mm silnější a má sílu 34mm kvalitního severského smrkového masivu.

Belmont 2 má také dvě místnosti a lze je přehodit – tedy lze zahradní domek smontovat zrcadlově. Jediné co se nezmění strana na kterou se otevírají dveře.

Větší verze Belmontu Vám poskytuje 4,06 m2 skladového prostoru v menší místnosti a 7,7 m2 ve druhé místnosti, kterou také můžete použít jako sklad, nebo jako odpočinkovou místnost.

zahradní-domek-belmont-2-půdorys
zahradní-domek-belmont-2-půdorys
Blog o zahradním domku  belmont
Zahradní stavbu Belmont lze stavět na zemní šrouby a zesílený rošt

Zahradní stavbu Belmont lze stavět na zemní šrouby a zesílený rošt


Dřevěný rošt a zemní šrouby jsou velmi pohodlné a rychlé řešení zahradní stavby. Máme-li vhodný podklad relaizace je opravdu rychlá.

Výhody zemních šroubů jsme několikrát rozebírali iv našem blogu.

Důležité je aby se šrouby zapouštěly do usedlé zeminy. Nevhodný podklad je například čerstvá navážka, kamenitá půda nebo písek.

DO klasické půdy stavte lehké zahradní stavby bez jakýchkoli obav. Na zemní šrouby se staví také klasické rodinné domy. Systém je opravdu ověřen.

Belmont v zrcadlovém provedení


Jak vidět na fotce není problém chatku Belmont postavit i zrcadlově. Nezasahujete do konstrukci, jen čelní a zadní stěnu otočíte a obrátíte tak dispozici zahradní stavby.

Samozřejmě že lze stavět i na zámkovou dlažební nebo betonovou desku.

Od zemní vlhkosti chrání stavbu podkladní hranoly. Ty jsou o síle cca 4x4cm a jsou imregnovány tlakově. To značí, že jsou dlouhodobě ošetřeny proti vlhkosti přímo z výroby a zabraňují vlhkosti pronikat do stavby.

Zahradní domky Belmont
Realizace domku Belmont