Nátěr zahradní chatky

Nátěr zahradní chatky je velmi důležitá součást realizace výstavby. Zahradní domek máme poskládaný a třeba ho řádně ošetřit. Vnější prostředí ovlivňuje chatku hned od začátku. Například UV záření je ovlivňuje barvu dřeva již od prvního dne. Krásné smrkové dřevo má na začátku krásnou bledou barvu, která vlivem slunečních paprsků postupně žloutne. Sluníčko je bohužel dnes agresivnější než v minulosti. Chcete-li zachovat barvu dřeva ošetřete co nejdříve (do 2 dnů) domeček transparentním vnějším nátěrem.

Dvě desky nová a starší bez nátěru

Chatka bez náteru

Pokud jsou zahradní domky dlouhodobě bez ošetření – je to vidět na kvalitě dřeva.

Mezi nejčastější poškození patří:

  • zamodtranie
  •  hniloba
  • škůdci
  • plísně a řasy
  • UV záření
  • vlhkost

Dřevo pak může vypadat jako na přiloženém obrázku. Dřevo je napadené plísní.

Každopádně správným a pravidelně opakujícím se ošetřením dřeva se z tohoto materiálu stává kvalitní a dlouhodobě odolný stavební produkt. Častokrát dostáváme otázku, jak dlouho nátěr zahradní chatky a chatka samotná vydrží. Při správném ošetřování je to opravdu dlouho. Můžeme vidět i několik stoleté stavby, které jsou při správném ošetření stále ve vynikající kondici. České roubenky jsou toho jasným důkazem. Proto je naše odpověď taková, že pokud Vám bude stačit 20 let, tak zahradní domky vydrží určitě minimálně tolik. Stačí je každé 2 -3 roky natřít. Chatky takto ošetřené mají stále skvělý vzhled a jejich životnost se počítá na desítky let.

Jakou barvu použít na nátěr zahradní chatky?

Tak to je opravdu velmi jednoduchá a přitom těžko zodpovedateľná otázka. Kvalitních barev je na našem trhu obrovské množství. Těžko posoudit, která je ta nejvhodnější. Myslím, že žádnou barvou od renomovaných výrobců chybu neuděláte. Naše společnost používá barvy od německého výrobce Remmers. Lazura Remmers Aidol HK-Lasur ochraňuje dřevo domku spolehlivě pomocí cenných látek a pigmentů mnoho let. Dlouhodobá ochrana zahradní stavby vůči houbám, zamodrání a škůdcům je skvělé řešení pro snadné a rychlé ošetření nové či starší zahradní chatky. Zahradní domky a chatky ošetříte jedním nátěrem proti několik poškozením. U Remmers je to až 6 násobná ochrana. Nejvíce, proniká hluboko do dřeva domečku, odpuzuje vodu, je prodyšná a reguluje vlhkost. Nátěr je možné provést bez broušení povrchu či odstranění starého nátěru.

Takže pokud už jste si vybrali svůj domek, nebo ho už máte při Vašem domě či zahrádce – řadíme Vám natírat, natírat a natírat.

 

PDF Katalog Remmers

Další blogy o dřevěných zahradních chatkách:

Stavba zahradní chaty a domku.

4 – Stavba zahradní chaty a zahradního domku.

V předchozí částech blogu jsme řešili jak si vybrat dobrý zahradní domek, nebo rekreační chatku. V případě, že se rozhodnete pro stavbu chatky svépomocí, máme tu pro Vás pár rad jak uspět a co nejlépe zrealizovat Vaši stavbu domku.

Zabalená zahradní chatka na paletě

3 – Objednávka a dodávka chatky v naší firmě

Pro nás jsou důležité základní informace. Pokud nemáte vybraný konkrétní zahradní domek – klidně napište co potřebujete. Například domek 3 × 4 s rovnou střechou …

Chatka na nářadí Adeline

2 – Výběr zahradního domku a garáže

Víme v jakém přibližném rozměru chceme realizovat chatku? Dalším parametrem při výběru chatky je způsob jejího budoucího využití …

Rozměr základního domku a zahradní chatky.

1 – Rozměr základního domku a zahradní chatky.

Je třeba si zvážit kolik prostoru si chceme, případně můžeme vyčlenit pro budoucí chatku. Při pozemcích s dostatečnou plochou je to vcelku jednoduché. Větší pozor si třeba dát pokud nás plocha pozemku svým rozměrům limituje…


[contact-form-7 id=“3684″]